Hallitus 2017

31. olympiadin toisena vuonna ITU ry:n hallintoa hoitavat jumalaiset hahmot. Kaukaa Olympoksen vuorelta ovat jumalat laskeutuneet kuolevaisten pariin ja ottaneet Atlaksen tavoin kantaakseen suuren taakan. Tässä on ilmoitettu heidän salaiset alter egonsa, joiden varjolla he uurastavat, sekä maalliset tehtävänsä.

Ylijumala Zeus

”Sakari Punnonen” – Puheenjohtaja

sakari2017

punnonen.sakari.i@student.uta.fi

 

Ylijumalan pari Hera

”Sofia Sahlberg” – Varapuheenjohtaja, tuutorvastaava

sofia2017

sahlberg.sofia.s@student.uta.fi

 

Jumalten sanansaattaja Hermes

”Outi Loukola” – Sihteeri, viestintävastaava

outi2017

loukola.outi.i@student.uta.fi

 

Onnen jumalatar Tykhe

”Oona Eho” – Taloudenhoitaja

oona2017

eho.oona.e@student.uta.fi

 

Rakkauden jumalatar Afrodite

”Heidi Suntio” – Tuutorvastaava, työelämävastaava

heidi2017

suntio.heidi.e@student.uta.fi

 

Yön jumalatar Nyks

”Anni Valkama” – Tapahtumavastaava

anni2017

valkama.anni.m@student.uta.fi

 

Terveyden jumalatar Asklepios

”Emmi Luokkakallio” – Liikuntavastaava, excursiovastaava

emmi2017

luokkakallio.emmi.m@student.uta.fi

 

Oikeudenmukaisuuden ja koston jumalatar Nemesis

”Suvi Vuorenpää” – Edunvalvontavastaava, kv-vastaava

suvi2017

vuorenpaa.suvi.p@student.uta.fi

 

Sodan jumala Ares

”Jan Varpanen” – Edunvalvontavastaava

jan2017

varpanen.jan.m@student.uta.fi

 

Voiton jumalatar Nike

”Piia Roponen”, Liikuntavastaava, excursiovastaava

piia2017

roponen.piia.k@student.uta.fi

 

Viinin jumalatar Dionysos

”Viivi Länsmans” – Tapahtumavastaava

viivi2017

lansmans.viivi.m@student.uta.fi

 

Toivon jumalatar Spes

”Tia Toivonen” – TyöelämävastaavaTia

toivonen.tia.m@student.uta.fi

 

Viisauden jumalatar Pallas Athene

”Elisa Ruohomäki” – SOOL-vastaava

elisa2017

ruohomaki.elisa.e@student.uta.fi

 

Mainokset
%d bloggers like this: